O mne

Hudba ma sprevádza už od detstva

Už ako dieťa som bol obklopený hudbou. Môj otec, ktorý hrá a spieva v Country kapele, mi lásku k nej vštepoval od malička. Preto keď som vo svojej detskej izbe na krásnom umelecky vyrezávanom starom piáne začal vyhrávať prvé tóny, voľba rodičov bola jasná. Prihlásili ma na štúdium hry na klavíri do ZUŠ v Bratislave.

Za klavírom už od detstva

Objavil som dar

Aj keď po ôsmich rokoch štúdia na umeleckej škole moje kroky napokon zamierili iným smerom, na hudbu som nezanevrel. Práve naopak. V hre na klavíri som sa naďalej zdokonaľoval ako samouk. Časom som si uvedomil, že mám „dar“ absolútneho hudobného sluchu – viem sa z počutia naučiť akúkoľvek skladbu, pričom k nej vôbec nepotrebujem noty. Preto ma hranie na klavíri začalo inšpirovať a o to viacej baviť. Mohol som si zahrať hocijakú obľúbenú skladbu! Stačilo si ju len pustiť, vypočuť a vedel som ju hrať. Začal som dokonca komponovať vlastné piesne.

Klavirista na študentských večierkoch

Hudobník na študentských večierkoch

Postupne som sa stal „stredobodom“ rôznych študentských akcií a večierkov, na ktorých som často dlho do noci hrával všetkým zúčastneným do spevu. Takto som pochytil veľké množstvo populárnych piesní, ktoré každý pozná.

Vtedy som prvý krát zistil, že...

"....svojou hudbou dokážem robiť ľuďom radosť, zabaviť ich, potešiť a nemusím si ju nechávať len pre seba."

Jeden večer mi zmenil život

Veľký zlom nastal v roku 2014. S kamarátom sme sa vybrali na večeru do jednej nitrianskej reštaurácie. Zbadali sme tam krásne krídlo a mne ako nadšenému hudobníkovi nebolo viac treba. Zahral som na ňom zopár piesní. Moje „vystúpenie“ sa majiteľom zapáčilo natoľko, že ma oslovili s ponukou hrávať u nich pravidelne. Súhlasil som a odvtedy piatkové večery v tejto reštaurácii patrili mojej klavírnej hudbe.

Klavírny večer v reštaurácii

Moja hudba vás robí šťastnými

Podobne, ako na študentských akciách, aj tu som začal prichádzať na to, že ľuďom sa moja klavírna hudba páči, a ja som mal veľkú radosť z toho, že im môžem svojou hrou spríjemniť večer. Postupne som tak dospel k presvedčeniu, že to, čo chcem v živote robiť, je rozdávať ľuďom radosť svojou hudbou.

Časom som začal dostávať prvé ponuky od zákazníkov tohto podniku, aby som im hral aj na ich súkromných akciách. No a odtiaľ už bol len krôčik k založeniu vlastného webu a rozbehnutiu „pianistickej kariéry“.

Pianista na svadobnom obrade

Stretol som sa s vami na svadbách po celom Slovensku

Kam si ma ľudia zavolajú, tam prídem. Veľkú časť mojich vystúpení tvoria svadby, pre ktoré je romantická klavírna hudba priam ideálna. Hrávam pri všetkých častiach svadobného dňa – na svadobných obradoch, pri gratuláciách, počas fotenia, v priebehu hostiny, pri prvom tanci, v prestávkach tanečnej zábavy, či dokonca do spevu a tanca. Aj pri žiadaní o ruku. :) Bol som súčasťou svadieb na najrôznejších miestach – na lúke, v kostoloch, v sobášnych sieňach, v stanoch, v hoteloch, reštauráciách, za úmorného tepla či mrazu, v peknom počasí, ale aj pod stromami v daždi, na svadbách pre 20, ale aj pre 100 ľudí, od Bratislavy až po Osrblie (zatiaľ) :)

Rodinné oslavy, firemné eventy, ale aj podniky

Okrem svadieb spríjemňujem oslavy. Zvlášť starší oslávenci s romantickou dušou si doslova prichádzajú na svoje. Na oslavách si často ľudia radi zaspievajú, s čím im taktiež s radosťou vychádzam v ústrety. :)

O moju hudbu majú záujem aj podniky. Či už sú to reštaurácie alebo hotely, s ktorými často spolupracujem aj na pravidelnej báze, alebo firmy, ktoré chcú oživiť svoje jednorazové eventy. Spríjemňoval som už ochutnávky vína, vianočné večierky, valentínske večere pri sviečkach, klavírne večery, hral som na konferenciách, vernisážach, pri networkingoch a obchodných večerách, na tematickom evente, pri otváraní kaviarne, pri prezentácii áut, počas jazdeckých pretekov, na svadobných výstavách či na galakoncertoch.

Galavečer Panta Rhei Awards

Ocenenia, o ktoré vždy stáť budem!

Najväčším ocenením pre mňa je, že môžem robiť to, čo ma baví. Niet nad to, keď od mojich klientov či hostí dostanem pozitívnu spätnú väzbu na moju hudbu, keď sa im páči natoľko, že si ma vyžiadajú znovu.

A takýchto ocenení sa mi dostáva pravidelne. :) Ďakujem Vám.

Predsa by som tu však spomenul tri najvýznamnejšie udalosti, na ktorých som doposiaľ hral:

  • - svadobná hostina hokejistu Richarda Pánika
  • - vystúpenie na evente v rezidencii britského veľvyslanca
  • - vystúpenie na galaprograme pri odovzdávaní ocenení najvýznamnejším slovenským knižným autorom

Chceli by ste sa o mne dozvedieť ešte viac?

Prečítajte si články a vypočujte si rozhovory v médiách, v ktorých som porozprával nie len o mojom klavírnom živote.